Prizewinners List

A log of the cvrda prizewinners (scrollbar at bottom of page)

For
Trophy
Roadford
Roadford
Roadford
Roadford
Roadford
Roadford
Roadford
Clywedog
Clywedog
Netley
Roadford
Clywedog
Whitefriars
Bough Beech
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
1st Vintage
Pat Thompson Tideway Blossom
Mark & Ann Jones Dolphin 10
Mark & Ann Jones Dolphin 10
Mark & Ann Jones Dolphin 10
Mary Davis Tideway 299
Chris & Lois Barlow Merlin 6
John & Lyn Gardiner
Chris & Lois Barlow Merlin 6
Garry & Peter Rucklidge Rocket 252
Garry Rucklidge & Tom Andrews Rocket 252
Garry Rucklidge Rocket 252
1st Classic
Rupert & Kathryn Whelan Firefly 2324
Andy Hayes Pegasus 48
David & Keith Rollinson Pegasus 194
David & Keith Rollinson Pegasus 194
Andy Hayes Pegasus 48
Rupert & Kathryn Whelan Firefly 2324
David Rollinson Pegasus 194
Ray & Jackie Bailey
Rupert Whelan & Matt Andrews Firefly 2324
Rupert & Kathryn Whelan Firefly 2324
Rupert Whelan & Matt Andrews Firefly 2324
Tim Bury & Pat Kuenzler  Merlin Rocket 1066
Chris & Lois Barlow Merlin Rocket 507
1st Old
Jeff Faulkner Osprey 959
Jeff Faulkner Osprey 959
Jeff Faulkner Osprey 959
Rupert Whelan Minisail 8122
Roger Ford and Val Shillito Wayfarer 4004
Justin & Jamie Eddy Merlin Rocket 3260
David Rollinson
David Rollinson
Strangler & Pippa Hornet 2132
Phil and Alison Philpott National 12 2558
Paul Watson & Paul Morris Flying Fifteen 2127
Rupert Whelan Minisail 3446
Rupert Whelan Minisail 3446
1st Overall
Rupert & Kathryn Whelan Firefly 2324
Jeff Faulkner Osprey 959
David & Keith Rollinson Pegasus 194
David & Keith Rollinson Pegasus 194
Andy Hayes Pegasus 48
Rupert & Kathryn Whelan Firefly 2324
David Rollinson Pegasus 194
David Rollinson
David Rollinson
Strangler & Pippa Hornet 2132
Phil and Alison Philpott National 12 2558
Rupert Whelan & Matt Andrews Firefly 2324
Rupert Whelan Minisail 3446
Rupert Whelan Minisail 3446
1st Plastic Boat
Duck
Roger Ford and Val Shillito Wayfarer 4004
Keith Rollinson Pegasus
Mark Wheatley Finn 470
Sandy Lavelle & Pat Jones Albacore 5198
Sandy Lavelle & Pat Jones Albacore 5198
Concourse Land
Neil Witt Int Canoe Rannoch
Chris & Lois Barlow
Giles & Kate Penfold Wayfarer 1079
Concourse Water
Mark & Ann Jones Dolphin 10
Neil Witt Int Canoe Rannoch
John & Lyn Gardiner
Tim Bury & Pat Kuenzler  Merlin Rocket 1066
Concourse Take Home
Neil Witt Int Canoe Rannoch
Chris & Lois Barlow Merlin Rocket 507
Wingnut
Wingnut
John & Lyn Gardiner
Chris Barlow
Ed Bremner Jollyboat 3
John & Jane Andrews Skua Ysolt
Sandy Lavelle & Pat Jones Albacore 5198
1st Junior
Charlie Whelan
Will Hopes & Charlie Whelan Mirror 67667
Pippa Whelan
1st Traveller
I14 Mast Gate
Chris & Lois Barlow Merlin 6
Chris & Lois Barlow Merlin Rocket 507
Most Travelled
Bell
Sandy Lavelle & Pat Jones Merlin Rocket 2121
Chris & Lois Barlow Merlin Rocket 507
Giles & Kate Penfold
Chris & Lois Barlow Merlin Rocket 507
1st Merlin
Picture
Tim Bury & Pat Kuenzler  Merlin Rocket 1066
Tim Bury & Pat Kuenzler  Merlin Rocket 1066
Tim Bury & Pat Kuenzler  Merlin Rocket 1066
Chris & Lois Barlow Merlin Rocket 507
Posted in Events | Comments Off on Prizewinners List